Konum

Küçükçekmece, İstanbul

E-Posta

info@bugunyapakademi.com

Anket

Gıda Güvenliği Kültürü

GIDA GÜVENLİĞİ KÜLTÜRÜ NEDİR?

Gıda güvenliği kültürünün ne olduğuna dair tek ve kabul edilmiş bir tanım yoktur. GFSI Gıda Güvenliği Kültürü’ nü şu şekilde tanımlamaktGıda Güvenliği Kültürüadır: “Bir organizasyonun bütününde ve ötesinde, gıda güvenliğine yönelik zihniyet ve davranışları etkileyen ortak değerler, inançlar ve normlar”. Avrupa komisyonunda, EC 852/2004 no.lu “Gıda Hijyeni” regülasyonuna ilave olacak şekilde, gıda güvenliği kültürü, gıdanın yeniden dağıtımı ve alerjen yönetimi konularında detaylar içeren regülasyon 3 Mart 2021 tarihi, EU 2021/382 numarası ile yürürlüğe girdi.

Gıda güvenliği kültürünün, kimse izlemediğinde ne olacağını belirleyen tutumları, inançları, uygulamaları ve değerleri kapsadığına inanıyoruz. Bir işletmenin kültürü, işletmedeki herkesin davranışını etkileyen paylaşılan değerlerden ve yazılı olmayan normlardan (iyi ve kötü) oluşur. Yönetimin ve çalışanların günlük davranışları, işletmenizin kültürünün bir yansımasıdır. Güçlü bir gıda güvenliği kültürüne sahip bir işletme, çalışanlarına ve müşterilerine, güvenli gıda üretmenin sadece haftalık bir toplantıda tartışılacak bir şey değil, önemli bir bağlılık olduğunu gösterir.

Bugün Yap Akademi

Gıda güvenliği kültürü de tıpkı kalite kültürü gibi tüm ekip üyelerinin aynı pensipleri benimsemesi, inanması ve geliştirmeye çalışaması ile oluşan davranışların tümü olup gelin işletmenizin Gıda Güvenliği Kültürü ölçümlerini gelin Bugün YAP alım.

Bugün Yap Akademi

Güven Dolu Yarınlara

%100 Geri Dönüşüm

Sebze meyvelerin kullanmadığımız kısımlarından, fazla olduğunu fark ettiğiniz malzemelere, şans vermeyi, yeni bir gözle bakmayı unutmayalım.

Bugün Yap'alım

Gelin hep birlikte Bugün YAP ‘alım. Susadığımızda kuyu kazmak için çok geç olacak..

Diğer Anketlerimiz

Güven Dolu Yarınlara